szerda, június 24, 2026

20260624 Készülni kell a maffia elleni harcra

Stációk

1.) Pintér leköszönt.
2.) Az alvilág úgy érzi, van rés a pajzson. Már keresik.
3.) Milliárdos tolvajok működtetnek bűnbandákat még ma is. A legkisebb cigánytelepig le voltak osztva a szerepek.
4.) A hűbéri láncnak vége. Nincs már elkoptatható közpénze.
5.) Csák Máték földje lettünk.

A sok érdeksérelem, a maffia fejének porba hullása káoszhoz és erőszakhoz vezetne, de;

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal;

össze fogja fogni a rendészeti, rendvédelmi egységeket, szűrni fogja a polgárőrőket, jobban megbecsüli a becsületes polgárőrőket és együtt meg fogják regulázni a mélyállam néven futó gazembereket és alvilági figuráikat. 

Nagyon fontosak lesznek azok a jogszabályok amelyek a társszervek közötti rugalmas, gördülékeny és dokumentálható szoros együttműködést alapozzák meg.

Igaza van a miniszterelnöknek!
Csírájában meg kell előzni, el kell fojtani a véres erőszakot sem kizáró aljas emberek lázadását a működő jogállam ellen.

Most nyer értelmet egy gondolat: 
A haza védelme minden magyar állampolgár kötelessége!
Mindenkié még akkor is, ha a belső rendet kell hatékonyan fenntartani!

Mondom, minden magyar állampolgáré, Petya! 
Mondom, minden magyar állampolgáré, Petya!

H.F.

kedd, június 23, 2026

20260619 Nem én írtam, de én kérdeztem, sokszor és sokat...

Nem én írtam, de én kérdeztem, sokszor és sokat...

Horváth Ferenc írása 
2026..06.19

Mottó: előzetes normakontrollt kérni egy még be nem mutatott, el nem fogadott alaptörvény módosításra, az idegesség jele.

Szép munka volt, alkotmánybírókáim!! Sulyoknak, annyi.

Alkotmánybírósági bénulás
A Sulyok-beadvány és a hét kizárt bíró esete

Sulyok Tamás köztársasági elnök 2026. június 11-én az Alkotmánybírósághoz fordult azzal a kéréssel, hogy a testület mondja ki: az egyedi vagy személyre szabott joghatásokat kiváltó alaptörvény-módosítások nem tekinthetők valódi alkotmánymódosításnak, és ezért tartalmi felülvizsgálat alá vonhatók. 

Az indítvány hátterét az adta, hogy a kormány jelezte: ha az elnök nem mond le önként, az Alaptörvény módosításával távolítják el pozíciójából.

A beadvány számos alkotmányjogász szerint eleve jogi nonszensz volt: az Alkotmánybíróság főszabályként nem adhat preventív, előzetes véleményt jövőbeli jogalkotásról. Sulyok nem egy már elfogadott norma eljárási szabályosságát vitatta, hanem egy még meg sem született alaptörvény-módosítás alkotmányjogi megítéléséről kért állásfoglalást — ráadásul olyanról, amelynek egyetlen célja az ő eltávolítása lett volna. A beadvány lényegében azt várta volna a testülettől, hogy saját hatáskörét terjessze ki egy hipotetikus helyzetre.

Polt Péter alkotmánybírósági elnök sürgősségi eljárásban, rekordgyorsan tűzte a hétfői ülés napirendjére a beadványt — és sajtóértesülések szerint a napirendre tűzéssel egyidejűleg már egy olyan határozattervezet is készült, amely érdemben támogatta volna Sulyok álláspontját. 

A gyorsaság és a tervezet iránya együtt arra utalt, hogy a testület egy része politikai mentőkötelet akart dobni a köztársasági elnök számára — bár hogy a maradék nyolc bíró körében pontosan milyen álláspontok oszlottak meg, a nyilvános forrásokból nem állapítható meg egyértelműen.

Erre reagált a testület többsége azzal, hogy hét alkotmánybíró az Abtv. 62. § (2) bekezdésére hivatkozva személyes és közvetlen érintettségét jelentette be, és kizáratta magát az eljárásból. 

A hivatkozott jogszabályhely az összeférhetetlenségi kizárásról szól. A kizárások mögött kettős indok húzódhat: egyrészt a feltételezett jövőbeli alaptörvény-módosítások a hivatalban lévő alkotmánybírák megbízatását is érinthetik — tehát részben valódi önérintettségről is szó lehet. 

Másrészt a bírák többsége az ügyet eleve tárgyalhatatlannak ítélte. 

A kettő egymást erősíti, de nem teszi egyértelművé, hogy a kizárás tisztán politikai manőver volt-e, vagy részben jogszerű összeférhetetlenségi alapon nyugodott. Mindkét esetben aggályos az eredmény: a kizárás intézménye nem a döntéshozatal ellehetetlenítésének eszközeként született.

A matematika kíméletlen: az Abtv. szerint a 15 tagú testület teljes ülése csak akkor határozatképes, ha legalább 10 tag jelen van. A hét kizárással a maradék 8 tag egy egyhangú szavazattal sem érheti el ezt a küszöböt. 
Polt Péter kénytelen volt levenni a napirendről az ügyet, a beadvány határozatlan időre elnapolódott.

A kialakult helyzet precedens nélküli az Alkotmánybíróság történetében. 

Ami igazán aggasztó: a testületen belül immár nyíltan rajzolódik ki egy politikai törésvonal. A Polt-kisebbség az ügy sürgős tárgyalása mellett volt; a bírák többsége a blokkolást választotta. Mindkét oldal politikai logika szerint cselekedett — az egyik a köztársasági elnöki pozíció védelmében, a másik a kormány hatalomgyakorlásának biztosításában. 

Az alkotmányos intézményrendszer szempontjából ez mélyen aggasztó: az Alkotmánybíróságnak nem politikai aktorként, hanem pártatlan jogértelmezőként kellene működnie.

A hét bíró demonstratív visszalépése ráadásul Sulyok Tamás számára végzetes politikai következménnyel jár: a jogi védelmi ernyő összeomlott felette. Az AB nem mondja ki, hogy az ellene irányuló alaptörvény-módosítás alkotmányellenes lenne — nem azért, mert nem az, hanem mert az ügy érdemét soha nem tárgyalják. 

A kormány így a jogrend keretein belül, az alkotmányos intézmény hallgatólagos jóváhagyásával folytathatja az eltávolítási eljárást.

Ez az eset annak tankönyvi példája, hogyan lehet egy alkotmányos intézményt — az eljárási szabályok formális betartásával — politikai célok eszközévé tenni. 

A kizárás intézménye a pártatlanság garanciájaként született; itt a döntéshozatal megakadályozásának eszközévé vált. Sulyok beadványa jogilag gyenge volt — de az, ahogyan a testület reagált rá, az alkotmányos kultúra szempontjából legalább annyira aggasztó, mint maga a beadvány.

Összegző véleményem: Szép munka volt és helyes is. Semmi sem aggasztó azokkal szemben, akik tönkreteték ezt az orságot, autokráciát csináltak belőle egy hűbéri lánccal és kinevették az ellenzéket, ha az a jogállami működés nyílt lebontása ellen lépett fel.
Magyar Péter és pártja a szükséges rossz volt. Megszavaztuk. Tegye a dolgát és tisztítsa meg a politikát a hűbéri láncolattól, Orbán és bandája szolgáitól, a bandával együtt! Erre kapott hatalmas felhatalmazást. Hulljon a férgese, legyen Magyarország úja egy demokratikus jogállam. Ez ellen pedig csak az ágáljon, aki önmaga nem volt bűnös, hogy ide került a magyar demokrácia! 
A miniszterelnöki tálalás azonban, nem tetszik.

Budapest, 2026. június 19.

Üdv:
Horváth Feri

20260620 Vicsorgással és cinizmussal nem vagyunk előbbre.

Vicsorgással és cinizmussal nem vagyunk előbbre. A tisztességes határozottság, az teljesen más.

Horváth Ferenc írása
2026.06.20.

Valaha, talán egy másik galaxisban...

Mottó: a cél nem szentesíti az eszközt kultúremberek között. Az erkölcstelen magyar intrika azonban ezt évszázadok óta felülírja.

Az indulatos megjegyzéseknél – idézve egy régi barátom, H. Mihály kedvenc szavajárását –, még az is jobb, ha ezt mondja az új miniszterelnök: eddig így volt, most már így lesz, Babocsai néni!

A korrupció visszaszorítására, a politikai-gazdasági változás megalapozására adtam én is esélyt a TISZA Pártnak és szimpatizánsaiknak, amikor rájuk szavaztam.

Persze volt és van bennem egy nagy adag undor az Orbán-maffia és az általa létrehozott, ma is létező „mélyállammal” szemben is, ami egy kvázi hűbéri lánc. Az a maffiózókra jellemző, félelemmel vegyes, de kifizetődő hűség, ami eddig kijárt a Fidesz–KDNP-kormánynak.

Most ez szétesőben van, de ne feledjük: az a primitívség, ami győzelemre juttatja az erőszakos és aljas embert, ma is létezik. Ha gyengének érzékelik az ellenük fellépő hatalmat – miközben az aranyuk, pénzük ott csörög a zsebükben, és számukra minden megvehető –, akkor egy idő után ezek az aljas emberek „félteni kezdik” azt a demokráciát, amit ők maguk semmibe vettek. 

Tudják jól, a jogállami hatalom korlátja éppen ez, a diktatórikus kormányzással szemben.

Mindezek ellenére nem tetszik, amit látok a parlamentben és Magyar Péter miniszterelnök körül. 

Túl sok a felesleges szájkarate, és számomra már erkölcstelen is, miközben tudom, hogy a Fidesz–KDNP sokszor „senki által meg nem választott” maradványbandája, akarom mondani képviselői köre megérdemli a szidást, de ott senki nem gyerek, Magyar Péter pedig nem tanító, hanem egy olyan ember, aki 14 évig belőlük élt. 

Egy ófideszes, akinek elege lett, de ez nem jelenti azt, hogy van erkölcsi háttere annak, amit művel. Egyszerűen azért, mert nincs. Az óellenzéktől átvett célzott támadási irányok nem biztos, hogy jól hangzanak egy ófideszes szájából.

Értem én, hogy a magyar nép többsége mentálisan leépült egy olyan szoftdiktatúrában, ahol folyamatosan helyezkedni kellett, és az újgazdag tahók igyekeztek egy olyan érdekalapú középosztályt létrehozni, amelyiket állami közpénzkedvezményekkel állítanak maguk mellé. 

Értem én, hogy az a hárommillió koldus sem lett okosabb, akiket az Orbán-maffia az út szélén hagyott. 

Értem én, hogy a színészet, a nagy beszólok-show monológ nekik szól, mert ezeknek az embereknek vezér kell.

DE!!!! Egy idő után, kontraproduktív! És!!! Az az idő eljött, Magyar Péter.

Nekem azonban egy kulturált államvezetőre lenne szükségem, aki leszokik a dühösködésről, a lózungokról, de marad olyan kemény, mint a vidia!
Orbán Viktor bandáját nem Orbán Viktortól tanult módszerekkel kell leváltani!

Mi a büdös francért nem lehetett a fideszbáb közjogi méltóságokat csak a beosztásuk megjelölésével felszólítani egyszer, hogy távozzanak, mert ők a jogállami működés gátjai?

Miért nem? Adni nekik egy határidőt, és hagyni szenvedni őket. Hozzájuk se szólni.
A határidő után pedig benyújtani egy komplex alaptörvény- módosítást, mely egy ciklusban egyszer lehetőséget teremt a nemkívánatos személyek elmozdítására.

Olyan tákolmánymódosítást és választási módszert kialakítani, hogy az újonnan megválasztott közjogi méltóságok személyi függetlenségéhez kétség sem férhessen?!

Értitek: eddig így volt, most már így lesz, Babocsai néni! – és mosolyogni hozzá, hogy ez a demokrácia ára.

Mennyivel gálánsabb megoldás lenne, mint egy szatyor fingot állandóan szapulni. 

Magyar Péter! 

Ideje lenne a fideszes múltadat levedleni! Nem lehet négy éven keresztül a szart így pofozni egy emberséges kormánynak!

Mindannyian tudjuk, ha nincs európai uniós pénz, Magyar Péter és kormánya akár idő előtt is repül. Hogy miért? Mert a Fidesz és a KDNP egy nagyon primitív csapat, igen sok pénzzel, a magyar nép meg nem a legélesebb kés a fiókban; pénzéhes, megvezethető tömeg a 70–80%-a. Azért.

Mindannyian tudjuk, hogy a múlt legaljasabb országtolvajai foggal-körömmel ki akarják bekkelni ezt az időszakot. Azt is tudjuk, hogy a primitív és erőszakos emberek, ha a büntetés nem belátható idejű, hajlamosak elhinni, hogy be sem következik. 
A nép sincs éppen a legjobb formájában.

A fenti gondolatokból az következik, hogy sokkal jobb és felelősebb munkamegosztásra van szüksége az új kormánynak.

Ha Toroczkai lehet a végrehajtói visszaéléseket vizsgáló parlamenti bizottság feje, akkor a TISZA ne féljen nem párttag vagy tiszás, de igen közismert és megbecsült szakembereket kinevezni akár kormánybiztosoknak, mondjuk egy évre. Nem esne le a nem létező karikagyűrű az ujjáról.

Mondjak neveket? Bárándi Péter, Márki-Zay Péter, Hadházy Ákos, Vajda Zoltán... etc.
Nem lehet ám mindent egy embernek felügyelni, mert az a csoport, amelyik megszokja, hogy vezért követ, az nem vezetőt fog követni és szolga lesz!

Hamar kell egy HR-es, aki megtanít titeket kormányozni Péterünk, mert amazoknak elég volt egy vezér négy-öt alvezérrel, igen jó, de aljas szolga jogászokkal, és lám, mi lett belőle: országkifosztás, a magyar nép mentális dugába dőlése és végül bukás. Ez nem jó recept!

Találj ki más felállást, miniszterelnök úr, mert ha csak vezér akarsz maradni (és nem államférfi), akkor a szavazatomra többet nem számíts!

Üdv:
Horváth Feri

20260622 Jelentem, befejeztem

20260622 Jelentem, befejeztem

Horváth Ferenc írása
2026.06.22.

                              HF

Mottó: Sosem éltem olyan luxusban, ami nekem járna, de soha nem is hiányzott.

Bizonyára sokan már nem lepődnek meg tőlem az ilyen „mottókon”. Lehet, hogy túlzás. Lehet, hogy tényleg egoista vagyok. Döntsék el majd Önök, ha egyszer eljutok odáig, hogy összerakom abból a több mint 700 jegyzetemből a számomra legkedvesebbeket vagy a legtöbbet mondókat az adott időszakokból.

Persze, mint minden szegény ember, majd nagy hittel hinni fogok abban, hogy segítik a szerkesztői munkámat, és mindenki mától kezdve dobálni fogja hozzám a ma már szinte semmit nem érő ötezer forintokat, hogy őlustaságomat inspirálják a „Hét év bűn” című könyvem megírására, amelynek zsánere: korrajzok Horváth Feri brainstormingjaiból. 

Nem irodalmi mű lesz, csak egy nézőpont, semmi más. Egy gondolkodó ember őszinte gondolatai.

Nem hiszek ebben, de az a reményhal szokott járni az eszembe, meg a „medvés vicc”, amikor a medve egy tollvonással megkegyelmez a nyuszinak, amikor lehúzza a saját maga megalkotott halállistáról.

No, ez lett a kérelem felétek, hogy segítsetek „élni”, miközben alkotok.

Ha megértitek, jó, ha nem, hiába veregetem magam a padlóhoz, akkor sem akarjátok majd érteni...

Szóval: a jelenlegi Magyarország társadalma az Orbán-éra alatt nagyon sokat szenvedett, de ami ennél is megrázóbb, durván megosztotta a társadalmunkat a saját érdekei szerint. Ebből fakadtak a társadalmi igazságtalanságok, a felsőbb- és alsóbbrendűségi attitűdök, a hatalmas kihasználások, a közöny vagy az azt is überelő gyűlölködés. 
Ez a mai napig így van. 
Évtizedek kellenek hozzá, hogy a társadalom ezt belátással képes legyen feldolgozni.

Sajnos még azt sem lehet állítani teljes bizonyossággal, hogy a társadalmi megbékélés, az együvé tartozás valódi, és nem a durva érdekek mentén történő szolidáris egysége valaha még bekövetkezik...

Mentálisan nagyon beteg világot élünk. A globalizáció és a különböző világhatalmi törekvések nem egy Star Trek-szerű, egymással közösséget alkotó emberiség irányába hatnak. Belegondolni is rossz, hogy az ember ma is a legaljasabb állat jegyeit hordozza magában, ahelyett hogy az erőforrásait nem egymás leigázása érdekében égetné el.

A TISZA Párt megjelenése egy társadalmi szükségszerűségre utal. Egy társadalmi kompenzációra, amely jobbító szándékkal ugyan, de kiforratlanul alakítja majd a jövőnket, remélve azt, hogy a munkájuk közben más népek vagy éppen egy gazdasági világválság nem dönt még jobban romba minket.

A gyermekcipőben járó, a fiatalabb generációk által megválasztott TISZA Pártot soha ne hagyjátok veszíteni egy Orbán Viktor-féle bandával szemben, és nagyon, de nagyon figyeljetek arra, hogy a radikális szélsőjobb soha ne erősödhessen meg annyira, hogy ők kerüljenek hatalomra. Bármi is történjen! Mert az egy újabb világégéshez vezetne.

A zárógondolataim következnek:

Hét év után már nem futok tovább az aktuális bel- és külpolitikai események nektek sokszor hosszú, nekem túl rövid elemzéseivel.

Nekem is, mint nektek, kedves olvasóimnak, van éppen elég dolgom ebben a rohanó világban, ahol az alsóbb néprétegek sorsa állandó küzdelem azért, hogy az egyre magasabb igényeket is el tudják érni, sokszor erőn felül. 

Aki lemarad, kimarad. Nehéz így megfogalmazni a szolidaritásban rejlő szépségeket, azt a gondolatot, hogy együtt minden eredmény sokkal több értéket jelent.

Csak remélni tudom, hogy a következő hét év egy sokkal szebb és békésebb világot teremt Magyarországon, ahol az ember végre nem akar majd az embernek farkasa lenni csak azért, hogy mások fejére állva többnek tűnjön.

Magyarország az én hazám is!

Legyetek szerencsések! 
Legyetek sokkal toleránsabbak és megértőbbek egymással, mert a magyar társadalom csak akkor léphet a fejlődés útjára, ha egy irányba húz, és az az egy irány helyes is. Egy olyan irányba, ahol a magyar nép tudja, mik az igazi emberi értékek, és bízik benne, hogy jótett helyébe tényleg jót várhat.

Nem itt tartanánk, ha ezek a zárógondolatok lettek volna a magyar jogrend alapjai 1989-től.

Van esélyünk együtt javítani. Van esélyünk arra, hogy egy jobb és békésebb világot teremtsünk, együtt!

Most lezártam egy hétvés időszakot. Kevesebbet jövök észt osztani, vitákat gerjeszteni. Bizonyára sokan örülnek is ennek....

Üdv:
Horváth Feri

csütörtök, június 18, 2026

2026.06.17 Búcsú a sok betűktől...

2026.06.17 Búcsú a sok betűktől...

Horváth Ferenc írása 



Mottó: Bár a vihar nem ért véget, túl sok lett a szó...

Lassan befejezem a „hosszú” írásaimat. Közeledik június 22-e, eltelik a „hét év bűn”, azóta, amióta tollat ragadtam.

Visszatekintve erre a hét évre, nem mindig voltam „fotelharcos”; ki-kitörtem abból a szerepből, amit általában a cigány értelmiségnek szánnak. 

Közben kb. 250 jegyzetem jelent meg a Debreciner.hu online újságban, majd a velük történt szakítás után újra felfedeztem, hogy van nekem egy blogom, amit még 2016-ban nyitottam.

Azért, hogy mindenki el tudja olvasni, miért fordultam Áder János köztársasági elnökhöz, amit aztán 600 eredeti aláírással és – már nem is emlékszem, hány – egyesületi vezető által jegyzett támogató, csatlakozó nyilatkozattal erősítettem meg. Eredetiben, nem online.

Több mint 500 blogbejegyzést írtam...

A jelen sem társadalmi, sem politikai téren nem tetszik. 
Senki félre ne értsen! Tizenhat éve vágytam arra, hogy az Orbán-rezsim véget érjen. Bekebelezett minden erkölcsöt, és tönkretett mindent, ami egy országot jellemezni tud.

Az emberek többsége Magyarországon mentálisan beteg. Azok is, akik most kormányoznak. 
A kivételeket talán csak azok az emberek jelenthetik e súlyos kijelentés alól, akik idejük jelentős részét külföldi munkával töltötték. No, nem a kanyhalló, aljas parazitákra gondolok, akik gyorsan leléptek, amikor az ég zengett és forró lett talpuk alatt talaj és most szállingóznak viszza, nem....

A magyar társadalmi kollektív tudat Trianon után a második legnagyobb traumáját szenvedte el 16 éven keresztül. Ez igen sokáig keretezni fogja a magyar emberek viselkedését. 

A NER durva erkölcsi vákuuma sok embert rántott magával.

"Kit érdekel? Csak nekem legyen jó. Húzok az erőshöz, és gyűjtök még egy házra. 

Vállalkozom, és azt teszem, amit csak akarnak, hogy kevés munkával sok pénzhez jussak.

Gyűlölködöm, ha arra inspirálnak! 
Megalomán vagyok, ha azt akarják! 

Egy körhöz tartozom, amelyről tudom, hogy büntetni is képes.

Nem hibázhatok. Ez félelemmel tölt el. Félek is, meg nem is, mert tudom, hogy meg is védenek, aljastól és becsületestől egyaránt. 

Ők a törvény! A legutolsó cigánytelepig bezárólag ők parancsolnak mindenkinek. A bűnözőknek is. 

Maradok és hallgatok, teszem a dolgom, ahogy mondják. Ez a jó életem és a családom jó életének záloga."

A másik oldalon az elszenvedők apátiából apátiába esve várták a megváltást. Ki, hogyan tudta. 

A félredobott értelmiség civilebb lett a civilnél, és csendben partizánkodott, de volt még bőven veszítenivalója. 

A hárommillió koldust pedig úgy igazán senki nem érdekelte, hacsak nem volt pénz a felzárkóztatásukban vagy a képzésükben.

A cigányok alkalmazkodtak. Ki így, ki úgy. 

Voltak, akik akár egy kivégzőosztagot is vezényeltek volna, ha ez az orbáni parancs. 

Voltak, akik a bűn útjára léptek, és nincs se Istenük, se hazájuk ma sem, sőt talán már fehér gazdájuk sem.

És van több millió nincstelen, a munkaereje végén járó ember, akik nem haladtak semerre. A nyugdíjasokkal és a rokkantakkal együtt alig várják az éhbérüket, a nyugdíjukat, a járadékaikat minden hónapban.

Lehet, hogy a sokszor használt múlt idő nem is igaz, mert ma is ez a jelen.

Most igen komoly káosz van a magyar társadalomban. 

A NER mélyállama még aktívan működik. Orbán Viktor még mindig nem takarodott Amerikába. Kivár. Lehet, hogy ő is akar írni egy „Harcom” című könyvet a nagy visszatérés reményében. Szerintem nagyon kellene már neki egy őszinte pszichiáter...

És ott van neki a régi pitbullja is a Parlamentben. Hogy mellé áll-e, vagy majd átharapja a torkát, csak akkor derül ki, ha Magyar Péter – a másik nagyvezérré tett ember – esetleg elbukik a nagy, egy kézi vezérlésű rendszerben.

Remélem, hogy az új miniszterelnök, a mögötte álló agytröszt, a miniszterei és a képviselői ki fognak tartani, és kodifikálják az aljassá tett magyar jogrendet. 
Hatalmas munka lesz egy sunyi néppel a hátuk mögött, amelynek sok tagja arra vágyik, hogy megmaradjanak az ingyen kapott adóprivilégiumai, a jó kis félpénzek, a harács apró formái, ebben az új rendszerben is.

Töméntelen sok pénz kell hozzá, hogy ez az ország talpra álljon aminek mindig ára van.
Lehet, hogy közelít egy gazdasági vilagválság is...

Egy autokráciát csak gyorsan lehet igazán megdönteni, ha annak a feje még szabad!

Működnek az automatizmusok, és egy idő után már nem fognak annyira félni a gazemberek, mint most. Aljas, sehonnai bitang emberek hivatkoznak a magyar Parlamentben a demokráciára most is úgy, hogy csak nevettek rajta, amikor ők voltak hatalmon, kormányon. 
Rossz ómen. Nem félnek már eléggé.

Drukkolok Magyar Péternek, a nárcisztikus hősnek, mert jobban féltem az országomat, a hazámat és a családomat a régi hatalomtól, annak aljasságától és szimpatizánsaitól, no meg az emberi pitbulljaitól, mint tőle és az agytrösztjétől.

Tartok tőle, hogy Orwellnek lesz igaza, de reménykedem benne, hogy ha konszolidálolódik a helyzet, az élet kicsit jobb lesz a védtelenek és az elesettek körében is. Kéne egy szociális háló emberek és némi szolidaritás!

Igen, tudom, Bokros Lajos nem ezt mondaná, de az átlagembereket a remény élteti. Olyan remény, amelybe a gazdag talán bele is halna...

Mindentől függetlenül: jó emberek, készüljetek, szerveződjetek, mert ahol a társadalom forrongani fog, ott igen sokan lesznek ellenetek.

A kormány a rend védelmére fokozott figyelmet fordítson, kecskékre káposztát ne bízzon, mert lehet, hogy szükség lesz erre a túlbiztosításra.

Cigány vonalon azt mondom: egy felperzselt, megégett, a kábítószertől beteg népcsoport 800 év után is keresi a helyét ebben az országban. Nem államalkotó tényezők, csak megtűrt emberek: jó emberek csoportja, tele sz@ralakokkal, akiket mindig fentről mozgatnak, de ők csak lefelé, a sajátjaikra taposnak. 

Némelyik gátlástalan, pénzre vágyó, erkölcstelen senki. Szervezetlen semmik. 
Politikai hullák. Live gyászhuszárok...
Nem léteznek a többség szemében csak akkor, ha utálni kell a cigányok közül azokat, akiket ők utálni akarnak.

Abból kell építkezni, ami van.

Hát építkezzetek testben és lélekben, mielőtt valamelyik politikai erő nyilasokat nem csinál a fehér barátaitokból. Utána már késő.

Hát... Fel, romák! Vagy Opre Roma? Nem is tudom már... Mindenki döntse el maga.

Üdv:
Horváth Feri

Ui: Kiss Márió egy gazember. Nézzenek utána jól annak a fickónak, rettentő sokat hazudozott a "riportja" előtt is.
Csömöröm van már a Fidesz próbálkozásaitól...

szerda, június 17, 2026

20260616 Náci, nem náci...

Náci, nem náci...
Horváth Ferenc írása
20260616

Mottó: ha valaki egyszer aljas gyűlölettel él a fajtatársai ellen és másokat is erre biztat, felesleges neki megbocsátani. Sosem fog változni.



Nem hagyhatom a gondolataimat egy válaszkommentben bezárva, ezért megosztom itt is:

Bazsali György 

Válaszold meg, miben "jogtalan náciztam"? Gondold meg a válaszod. Ott a poszt! Miben jogtalan náciztam?

11 év az utcán, 14 év az utcán lévőket irányítva. Oké, te akartad, ha már tegezni akarsz mindenáron: 

A "náci" jelző alkalmazásának jogi és etikai keretei

Mikor lehet jogszerűen használni:

Ha valaki ténylegesen náci ideológiát vall (faji felsőbbrendűség, népirtás helyeslése, horogkereszt-szimbolika).
Nem kell mindegyiknek egyszerre meglenni hozzá.
Ma még nem merik nyíltan használni a szimbólumokat de a hasonló kis jelzéseik a ruháikon sokszor már, igenis utalnak erre.

Közéleti szereplőkre vonatkozóan szélesebb a szabad véleménynyilvánítás tere – az erős értékelő kritika megengedett.

Ha egyértelműen véleményként hangzik el, nem tényállításként, jogilag mikor problémás?

Magánszeméllyel szemben becsületsértés (Btk. 227. §) vagy rágalmazás (Btk. 226. §) valósulhat meg ha a kijelentés konkrét, ellenőrizhető tényállításnak hat, nem értékítéletnek.
Ha gyűlöletkeltésre irányul (Btk. 332. §)

A 2012.08.05-i devecseri szónoklataik után, bármikor lenácizom azt az aljas fejüket. Mocskos, aljas, nácik szólaltak ott fel akkor is, ha most polgármesterek vagy országgyűlési képviselők, akkor is!
Alig várják, hogy újra világégést okozzanak!

Nekem a náci, az náci. 
A bűnvadászaik a lájtos aljas változat...de velük is volt némi ellentét a kassza körül...

A Toroczkai-féle banda a cigányok hátán gyalogolt be 2010-ben a magyar parlamentbe. (Tudom, tudom Vonával de Toroczkai nyitotta az utat a 64 Vármegyével.)

Mással nem tudtak kitűnni a fehérek közül. Tudatosan választottak ellenségképet, ezt ma már Vona is elmondja, aki ugyan megtért szalonnácit játszik, de csak egy aljas gazember volt a jobbik elnökeként, semmi más.

Az átlagembernek nehéz őket megkülönböztetni, mert ők sem egyformán radikálisok és közöttük is vannak viták. 

A globalista világ létjogosultságának tagadását a magyar keresztény értékrenddel szembeállítók ugyan nem nácik például, de bennük is ott leledzik az a fajta buta felsőbbrendűség, ami miatt atavisztikusnak tűnnek számomra. A skínhedekkel például össze is tűztek a különbözőségük mentén. 


Egyikük ugyan közel áll Toroczkaihoz, de mégis van közöttük egy nagy különbség, amíg az egyik a magyar hagyományokra épülő értékrendre esküszik, addig a másik kiírtaná a fél világot, ha tehetné, mert fajtagyűlölő és lelkileg beteg az ember, sok elfojtott sérelemmel. 

Az egyik belátja, hogy a magyarok is követnek el és sokszor súlyosabb bűnöket, a másik csak akkor háborodik fel, ha elkövető bizonyosan cigány vagy egyéb barna vagy fekete bőrű ember. (A politikusbűnözés csak náci álca.)

Tehát van hagyománytisztelő keresztény magyar ember, akinek nem tetszik a sokszínű társadalom és utálja a globalistákat de inkább bezárkózik a hasonszőrűek közé és együtt próbálják kitolni maguk közül a szerintük nem odatartozókat.

Vannak a bőrfejűek, akik a mein kampf-ot (így kisbetűvel) olvassák és csak a fehér fajta létezik számukra, a többi nem ember. Nem elírás a "fajta" csak egy emberi faj található jelenleg a Földön és azok oszlanak rasszokra. ...és már választ is kaptál a rasszista fogalom jelentésére.

És vannak a nemzetszocialisták (a nácik). 

Kérdezzük meg Toroczkait ezekből a tézisekből melyeket tagadná meg nyilvánosan!

A nemzetiszocializmus főbb jellemzői
(Szegény Nietzsche forog a sírjában, mert köze nem volt a nácizmus világképéhez.)

Fajelmélet: Az "árja fajt" tartották felsőbbrendűnek, míg a zsidókat, romákat és más kisebbségeket üldözték.

Antiszemitizmus: A zsidóságot tették felelőssé minden társadalmi és gazdasági problémáért.

Élettér-elmélet: Céljuk volt a környező országok leigázása a német nép számára szükséges területek megszerzésére.

Vezérelv: A társadalmat egyetlen korlátlan hatalmú vezető, a Führer irányítja.
(Toroczkai szeretne Führer lenni vagy sem, szerinted? ...és a homoszexuális német AfD vezető nő, aki neki is és Orbánnak is "bejön? Hm? )

Antikommunizmus: Határozottan elleneztek mindenféle kommunista vagy marxista eszmét. - és tudod miért, mert túl sok különbség nem volt közöttük.

Ezeknek az embereknek a demokrácia, önzőség.
-------

Te tudod mit jelent, ha valaki übermensch?

No, azok NEM a nácik! :)
Toroczkai soha de soha nem lesz übermensch.
Maradjunk annyiban: az übermensch, nem birka.

Egy kis adalék:
Tudod, hogy igen sok fideszes keveredett a szélsőjobboldali fajtagyűlölő radikálisokkal? Szeretnéd tudni, hogy kik?
Szerintem a fidesz és a mi hazánk egy követ fújnak ma is olyan 2006-tól. Ők a rejtett erőforrás a politikában! ;)

Ha Orbán Viktor győzőtt volna, ma Toroczkai lenne a belügyminiszter, de a hülye fasiszta Orbán ugyanúgy megjárta volna vele, mint Hindenburg, Hitlerrel! :)

Nem ismerős ez neked?

Elnöki kormányzás: A weimari köztársaság utolsó éveiben a törvényhozás akadozott, ezért a weimari alkotmány 48. cikkelye alapján az elnök (Paul von Hindenburg) rendeletekkel kormányzott, parlamenti jóváhagyás nélkül.

Háttéralkuk: Hindenburg környezete és a konzervatív elit (iparosok, nagybirtokosok, katonai vezetők) attól tartottak, hogy a kommunisták átveszik a hatalmat. Úgy gondolták, hogy Hitlert felhasználhatják saját céljaikra.

A kancellári kinevezés: Franz von Papen és más konzervatív politikusok meggyőzték az idős Hindenburgot, hogy nevezze ki Hitlert kancellárrá. Azt hitték, "sarokba szorítják" majd őt.

Hitlert így 1933. január 30-án hivatalosan kancellárrá nevezték ki. 

A diktatúra kiépítése: Miután hatalomra került, Hitler azonnal feloszlatta a parlamentet. 

A Reichstag felgyújtása ürügyén betiltotta a kommunista pártot, majd az úgynevezett Felhatalmazási törvénnyel teljhatalmat kapott, amivel felszámolta a demokráciát.

Toroczkai ugyanezt csinálta volna. Ma már a fidesz hívőket akarja a pártja zászlaja alá gyűjteni.

Ha a Magyar Péter - féle demokrácia elbukik a sok Orbán által kikényszerített ígéret miatt... - mivel a központosított államhatalom még mélyállamként létezik - és a nácik képesek a gazdasági-és politikai elégedetlenséget kihasználni -, általában a fasiszta hatalmat megdöntő hatalmat, a nácik buktatják meg.

A náci Toroczkainak még van esélye egy olyan néppel, amelyik a kommuniznust vágyta vagy 45 évig de simán kis nyilas volt annak előtte, mert akkor az volt a menő...;)

Persze vannak, akik rámutatnak arra, hogy a nácik már a parlamentben vannak...

Hajra Magyar Péter, bár ki nem állhatlak de inkább te a konzervatív ny@egle jobboldaliságod mint a nácik, ha már ófideszes létedre az óellenzéket anulálltad!

Amikor meg fogod bánni, akkor gondolj arra, hogy nácikkal barátkozni, nagyon de nagyon nem szabad. 

A pitbull az hűséges, a náci nem az! 
Ezt ne feledd te sem, Petya fiú!

Na, helló!
Üdv: 
Horváth Feri

20260615 No, most boxzsákot csinálok magamból, de én megtehetem!

No, most boxzsákot csinálok magamból, de én megtehetem!! :) 

Horváth Ferenc írása 
2016.06.15.

Mottó: már nem érdekel, hogy mások mit gondolnak rólam.



Nekem 2008. 01. 01-től senki nem parancsolhat, csak ha hagyom. Ha valaki nem úgy parancsol, ahogyan én hagynám, úgy elküldöm a francba, hogy csak úgy csattan, még ha milliárdos, akkor is... Erre is volt példa az életemben...

Szóval; valaki megkérdezte, hogy ugyan mondja már el neki valaki, kik azok a libernyákok! 

Hát elmondtam, ahogy én gondolom.

Leírom maguknak itt, és lehet ellenérvelni! ;)

Lenke Bereczné Kovács – oké!

Attól, hogy léteznek a fanatikus vezérkövető egybitesek, a másik oldal sem tökéletes.

Az egyik oldalon a politikában még az is mindegy, hogy melyik oldal. A politika tele van nagyon elbutított, nagyon agresszív emberekkel, akik személyes sértésnek veszik a vezérüket ért kritikát, akit személyesen még csak nem is ismernek sokszor. Megnyilvánulásaik ilyenkor egy ösztönlény szintjén mozognak és engem kritizálnak nem azt, amit leírtam. (Ilyenkor jön elő nálam a parasztbácsi - sasmadár effektus.)

Sok értelmiségi kiszorult a hatalom közeléből is. Egyesek – a középen lévők –, a pénzemberek, menő vállalkozók szeretnének feljebb jutni a ranglétrán:

1. 
Ők azok a pénzemberek, vállalkozók a jelenlegi kormány és képviselői körében, akik mindig is jól éltek, de többre vágynak.

A politikához sz@rt sem értenek, mint pl. Poscher Áron, de jó szemük van ahhoz, hogy kiket kell megszerezni, kik lehetnek jó szolgáik. 

Ők nem liberálisok, inkább konzervatívok, de úgy tesznek, mintha liberálisok is lennének, de nem fognak soha keveredni a pórnéppel. 
Ebben az értelemben libernyákok, akik tüntetnek, világítanak a kis telefonjukkal este fáklya heyett, és másnap a szűk kis öltönyükben reggel nyolcra mennek a bankba dolgozni, hogy kicseréljék az ötéves kocsijukat egy újabbra. 
Az orwelli felosztás alapján a társadalomban középen lévő álliberálisok – nekem a libernyák egyek...

Mint már írtam, az igazi liberális értelmiség teljesen kiszorult Orbán alatt még a közigazgatásból is. Szinte mindenhonnan.

2. 
Vállalkozók lettek, de túl sok mindenhez nem értenek; azonban igen jó bölcsészek, tanárok, írók, újságírók, filozófusok és politológusok, akik nagyon jól átlátják magát a világot.

Bizonyos szempontból frusztráltak. A hatalom kikészítette őket. Kénytelenek projektelni, hülye magyarokat és hülye cigányokat kiszolgálni az eszükkel, hogy legyen miből élniük.

Mivel sokkal többre hivatottak, sok közöttük az alkoholista és a kábítószer-fogyasztó, de általában kicsiben és csak néha rúgva ki teljesen a hámból.

Általában a civil ellenállást szervezik, vezetik, sőt még az orbáni érából is képesek voltak foglalkoztatási és egyéb pénzeket kihúzni. 
Végül a projekteléssel, azon belül a tanítással biztosítanak maguknak egy viszonylag szabad életet, státust, ahol a munka sem olyan unalmas. Ilyen mondjuk a Civil Kollégium Alapítvány vagy az Alternatív Közösségek Egyesülete, akiket én nagyon szerettem, de láttam a hibáikat is.

Nomeg, amikor a Megoldás Mozgalom EP képviselőjelöltje lettem, meg is tagadtak. Nyugodtan fel lehet tenni nekem a kérdést tenni, hogy hogy lettem, "Gattyán embere", akit még soha êletemben nem láttam, bár legalul ott a válasz, csak értő olvasás kell hozzá!
Szakítás lett a vége. 

Magyar Péter elmondhatta nekik, hogy mit gondol a cigányokról, nekem a cigánynak, aki a jegyzetírójuk és a közösségszervezőjük is voltam, nem adtak rá esélyt, maguk között sem. 

Pedig elmondtam nekik, hogy bármit de bármit, bármilyen provokálót kérdezhetnek tőlem, biztos, hogy megkapják rá az őszinte választ.
Nem merték bevállalni, libernyákoskodtak velem is. No, ennél én sokkal többre tartottam magam, hogy ilyen embereket utána a barátaimnak nevezzek.

Elismerem, hogy nekik köszönhetem, hogy képzett közösségszervező is lettem 2016-ban. A munkámat azonban nem tudtam az elveikhez igazítani, mert ahhoz én túl önálló vagyok, és lélekben sokkal erősebb, mint ők.

Van egy munkatempójuk, ami lassú, de biztos felkészülést eredményez. Ők az „ellenzéki civil politika nagymesterei", és persze nekik sem érdekük a cigányság teljes felemelkedése. Ez a véleményem róluk.

Nem szeretik a cigány értelmiségi vezéregyéniségeket; jobbak azok számukra, akiket irányítani lehet, kedvük szerint. 
Nézze meg, kik kapnak a cigányok közül díjakat! 
Általában azok nem túl képzettek, akik erős irányítás mellett a pokolba is képesek leszállni értük.

No, itt lett közöttünk a szakadás.

A libernyákok enyhén a múltban élnek, de a jövőnek dolgoznak, és frusztráltak.

Túl sokat engednek meg maguknak a liberális jegyeik miatt, de másoktól elvárják, hogy azt csinálják, amit ők mondanak nekik – ezért libernyákok.
Sok kápócigány tökéletesen illeszkedett az Orbán- rendszerhez és hozzájuk is. Tanítóknak jók, de a cigányoknak önmaguknak kell tudni kijönni a gödörből.

A cigányok nem bízhatnak se a tahó orbanistákban, sem az alkesz libernyákokban, mert nem vezetik őket sehova!

A cigányok valós politikai parlamenti képviselet nélkül nem államalkotó tényezők csak a társadalom legszélén élő megtűrt személyek. 
Mivel túlzottan megalkuvók le is tagadnám őket, de cigányabb vagyok a cigánynál! :) Ránézésre is! ;) ja!!! ....és egyáltalán nem szerény, inkább egoista!

Na, helló világ! 

Üdv:
Horváth Feri

20260624 Készülni kell a maffia elleni harcra

Stációk 1.) Pintér leköszönt. 2.) Az alvilág úgy érzi, van rés a pajzson. Már keresik. 3.) Milliárdos tolvajok működtetnek bűnba...