péntek, június 26, 2026

260625 Köszöntő az Ebru Timtik-díj elnyerése kapcsán

H F. 2.0
2026.06.25

Az én barátomak Iványi Gábornak!
Kicsit olyan Thomas Mann köszöntése szerűen...

                  IVÁNYI GÁBOR

Jó egészséget kívánok Rektor Úr!
Az a legfontosabb. Megértük, hogy Orbán a múlt lett! Pláne erősnek kell lenned!

A körülményeket figyelembe véve én azt mondom, hogy valószínűleg soha nem leszel köztársasági elnök (ahhoz túl igazmondó vagy), de neked nem is kell annak lenned! Egy földre szállt prófétának sokkal több dolga van. 

Csak engedjék azt csinálni, amihez értesz, ami a belsődből fakad: segítsd az elesetteket, segíts azoknak, akiket kerülnek, elfelednek, dehumanizálnak, egy kalap alá vesznek, gyűlöletük célpontjaivá tesznek. Segíts mentálisán rendbe tenni a magyar társadalmat!

Gratulálok a sokadik díjadhoz!
Horváth Feri

260626 Egy emlék a múltból, nektek cigányok

HF 2.0 20260622-től kezdődően
2026.06.26

Mottó nincs, de lehetne...


Egy emlék a múltból, nektek cigányok, mert legalább nektek tudni kéne erről is! Nem csak a taps, tánc, fütty a cigány kultúra része!

A székesfehérvári Rádió utca 11. gettóügy

A székesfehérvári gettóügy, a tizenhárom roma családot érintő konfliktus 1995-ben kezdődött egy városi önkormányzati határozattal. Akkor a képviselő-testület a meglehetősen leromlott állapotú Rádió utca 11-ben lakó tizenhárom roma családot egy kutyamenhely, azaz sintértelep melletti területre akarta kitelepíteni, 23 négyzetméteres, komfort nélküli lakásokba. 

Több emberjogi szervezet tiltakozása megakadályozta ezt – ők alakították meg a Gettóellenes Bizottságot. 

1997 októberében a helyzet ismét kiéleződött: a polgármester bemutatja a nyilvánosságnak a fémdobozokat, majd az október 16-i közgyűlés határozata szerint a város három pontján 30 millió forintból 5-5 lakásos sorházakat építenek fel a Rádió utcában maradt családok számára.

Egy egész napos tárgyalás után, amelybe telefonon a belügyminiszter és országos pártvezetők is bekapcsolódtak, november 25-én éjszaka megegyezés született: másnap nem lesz kilakoltatás, a romák egy hónapra beköltöznek egy Vöröskereszt-tulajdonú ház lakásaiba, az önkormányzat 30 millió forintot biztosít lakásvásárláshoz. 

November 26-án reggel a lakók kiköltözése után megkezdték a Rádió utca 11. lebontását.

Setét Jenő szerepe:

A gettóügy kipattanásakor az emberjogi szervezetekből megalakult Gettóellenes Bizottságot az ezt összehívó Roma Polgárjogi Alapítvány illetékese, Setét Jenő hozta létre.

Álláspontja az volt: az épületet valóban fel kell számolni, de az ott lakók városon kívülre, kutyamenhely mellé való kitelepítését el kell utasítani.

Az 1996–98 között zajló székesfehérvári gettóügyben vállalt szerepéért 1997-ben ő kapta elsőként a Roma Polgárjogi Díjat.

Lezárás:
Horváth Aladár, a Gettóellenes Bizottság elnöke örömmel nyugtázta, hogy a fehérvári válság megoldódott, és reményét fejezte ki, hogy nem kell az ország különböző pontjain sok-sok Rádió utcára számítaniuk. 

„Mindenki sokat tanulhatott a székesfehérvári esetből. Legfőképpen azt, hogy a szociális problémákat nem etnikai alapú megkülönböztető intézkedésekkel kell kezelni, hanem hatékony, átfogó szociálpolitikai programokat kell találni minden szegény ember számára."

Fidesz - HVIM - Jobbik - Mi hazánk

Aki nincs jelen, az is ott volt

A Fidesz és a HVIM titkos kézfogása
Magyarországon két fesztivál létezik, amelyek neve megtévesztően hasonló, de világa homlokegyenest különbözik. Az egyik az óbudai Sziget, ahol a „Mocskos Fidesz!" skandálás lett az évtized közönségslagere. 

A másik a Magyar Sziget, amelyet a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom szervezett Verőcén, Velencén, majd Ásotthalmon — és ahol ugyanezek az emberek szívesen mutatkoztak meg.
A kettő között húzódó feszültség nem véletlen. Politikai üzenet van benne.


Bayer Zsolt, a Fidesz 5-ös tagsági számú alapítója, Orbán Viktor személyes bizalmasa, ott volt a 2002-es II. Magyar Szigeten  (Blogger) — ugyanazon a rendezvényen, amelyet a HVIM szervezett, és amelynek ideológiai alapja a trianoni határok el nem ismerése, a nemzeti radikalizmus volt. Bayer azóta sem tagadta ezt a kapcsolatot; legfeljebb kerülte a témát. Évekkel később, amikor Toroczkai és közte nyílt konfliktus robbant ki — Bayer gazembernek nevezte Toroczkai Lászlót, és az egész Mi Hazánk-projektet értelmetlennek minősítette  (Index) — az egykori szövetség emléke csupán kényelmetlenné vált, de el nem tűnt.

Wittner Mária, az 1956-os forradalomban halálos ítéletet kapott mártír, akit a Fidesz a nemzeti emlékezet szimbólumává emelt, szintén felszólalt a Magyar Sziget egyik verőcei kiadásán  (Blogger) . Wittner nem vendégeskedett ott — ő közéleti tekintélyként jelent meg, és ezzel hitelességet kölcsönzött egy olyan rendezvénynek, amelynek szellemiségétől a Fidesz nyilvánosan mindig is igyekezett egy lépés távolságot tartani.

Für Lajos, a demokratikus rendszerváltás MDF-es honvédelmi minisztere, a jobboldali nemzeti értelmiség egyik tekintélyes alakja szintén előadóként szerepelt a Magyar Szigeten. Az ő jelenléte azt üzente: ez nem szélsőséges periféria, hanem a nemzeti jobboldal legitim tere.

Jankovics Marcell, a Kossuth-díjas grafikus és animációs rendező, akit a Fidesz-korszak a nemzeti kultúra egyik zászlóshajójává tett, szintén a Magyar Sziget előadói között szerepelt  (Blogger) . Az ő neve garancia volt: aki itt van, az nem szélső, hanem „igazi magyar értelmiségi".
Az együttműködés azonban nem maradt a szimbolikus szinten. 2019-ben kiderült, hogy a Felvidéki Magyar Sziget egyik fő támogatója a Bethlen Gábor Alapon keresztül a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága volt — vagyis maga a magyar kormány finanszírozta a HVIM fesztiválját.  (PC) 

Csak azután vonták meg a támogatást, miután a Politico foglalkozott az üggyel, és a botrány nemzetközi sajtót kapott.


Helyi szinten az együttműködés még nyíltabb volt. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár fideszes polgármestere részt vett és beszédet mondott HVIM-rendezvényeken, az önkormányzat esetenként maga készített meghívót ezekre az eseményekre.  (PC) A HVIM alelnöke, Kónyi-Kiss Botond pedig a székesfehérvári Fidesz-listán képviselőként is szerepelt  (Fehervartv) — a két szervezet Székesfehérváron szinte összenőtt.


Ami Toroczkai Lászlót illeti: ő maga a HVIM alapítója, vagyis az egész konstrukció szülőatyja. A Fideszhez fűződő viszonya idővel ellenségessé vált, de az összefüggés megmarad: a Political Capital dokumentálta, hogy a Mi Hazánk megalakulásakor a Fidesz-közeli média aktívan segítette Toroczkai pártjának bemutatkozását, helyi fideszes televíziók adtak neki szót, miközben ellenzéki politikusoknak évek óta nem volt hozzáférésük ugyanezekhez a csatornákhoz.  (Politicalcapital)

A kép tehát összeáll. A Fidesz soha nem vállalta nyíltan a HVIM-et — de Bayer Zsolt ott volt a Magyar Szigeten. Wittner Mária ott volt. Für Lajos ott volt. Jankovics Marcell ott volt. A Miniszterelnökség pénze ott volt. Cser-Palkovics András ott volt. Kónyi-Kiss Botond pedig egyszerre volt HVIM-alelnök és fideszes képviselőjelölt.

A tagadás kényelmes. A tények makacsok.

Két ok, két érv Most mi van? Mindenkinek lehet utóélete, nem?

Két ok, két érv 

Most mi van? Mindenkinek lehet utóélete, nem?  :)

H.F. 2.0
2026.06.26.

Mottó: innentől kezdve nincs.

Mit jelent a passzív választójog?

Ugyebár, alpesetben a szavazásra jogosult választópolgár "választó" és "választható" is kettő az egyben, mint a vegyszer, amivel.fürödni szoktunk....

Megjegyzés: a mocskos fidesz a 2010-es évi önkormányzati választáson "Alkotmányba foglaltan" nekem megvonta a választhatóságomat, azaz nem indulhattam a választáson, persze szavazni szavazhattam, másra.

Olyan nagyon egy majom politikus se sírta el ezért magát és nem ütötte az asztalt sem, hogy skandallum! Meg azért sem, hogy az elmebeteg böllér köpcös bosszúból degradálta 27.000 ember szolgálati nyugdíját szociális ellátásra, hogy menne már innen Amerikába örökre, vagy a börtönbe 15 évre!

Messiás Péterünk most belemászott a nagy országgyűlési képviselő szabadcsapatok lelki világába! Várható volt. Önmagára már született korlátozó döntés, maximum 8 évet lehet összesen miniszterelnök. Majd a többiek meg itt lófrásszanak a Tiszteletlen Házban, nem?

Tehát nagyon sok régi bútordarabnak az országgyűlési képviselőségre már nem lesz lehetősége, mert az a jó szájeres Tákolmány megvonja a passzív választójogukat.

Most jön a két ok, két érv!

1.) 
Egy magyar választópolgár választó és választható is, alapesetben.
Mi van akkor, ha a helyi választókerületi választók őt akarják de ő nem indulhat.
Megmondom: majd választanak mást. Meg lehet ezt szokni.

2.) 
8 év gombócból is sok. Képviselőségből is. Mit mond a miniszterelnök? 

Ép most kell szétverniük a politikus-maffiát, amelyik szétlopta az országot. Ha nem lehet egy magyar választópolgár 8 évnél többet országgyűlési képviselő, kevesebb az esély arra, hogy megint "összenő a sz@r a májjal" , - hogy én is idézzem már egyszer  Sz.Cs-ét ne csak a nácik, az egykori zsidózó, zsidó származású jobbikos képviselőt.

Nem fogok sírni Kunhalmi Ágnesért az tény, de kifejezetten örülni fogok, hogy a rasszista Novák Előd és a náci Novák Elődné majd nem ronthatja tovább a magyar parlament levegőjét.

Elveszítünk ugyan néhány jó arcot is de majd megtalálják a helyüket, máshol. Nekem tetszik ez a visszafelé is működő korlátozó vetésforgó. Orbán Vitornak is annyi! Még csak nem is éri ez miatt hátrány a diktátor Viktátor Viktor Viktorivics talpnyaló Orbán Orbanivicsot!
Visszanyal a szájer-tákolmány papi, eriggy most Trump-hoz talpnyalónak!

Csak nehogy a nácik csináljanak belőle egy köztársasági elnököt! Elvtelen, radikális szélsőjobbos patrióta, nem?
Most mi van? Egy ilyen mentálisan beteg nép, mint a magyar, bármire képes. (Alább megtalálod a magyarázatot!)

Sok helyen van a magasabb szintű állami pozíciókban korlátozás, én egységesen a 8 év maximumot határoznám meg nekik is.
Emlékeztek, nem oly régen ezt írtam:  Eddig így volt, most már így lesz Babocsai néni!

Cattani Magyar Messiás Péter!
Csapj a lovak közé! Csak így tovább! Éljen a magyar nép jobban, és senki ne érezhesse magát Istennek felette de még csak örökös képviselőnek sem. Hát olyan a magyar, hogy ha szereti a pártot egy égetett népművészeti agyagedényre magyarul egy cserépköcsögre is rászavaz!

Ez az ára a magyar emberi aljasság önkorlátozó  visszaszorításának, a magyar polip felszámolásának.

Csak még egy megjegyzés messiásunk!

Shakespeare-i félre:

/Jobb lenne egy félprezideciális kormányzati forma. Mert tudod, én egy kicsit félek a legaljasabb emberektől, a náciktól... Európaszerte, ha van egy kis gazdasági hanyatlás már a világ végét emlegetik és ölénének boldog-boldogtalant, mert mentálisan ők a legbetegebb hatalomvágyók, tudod. Tudom, hogy tudod. Ne jó pofizz Toroczkaival! Nem ér ő annyit!/

Egy igazi elnök meg azt tudja mondani, hogy: ez, így nem jó! Ha nem tudtok megegyezni pártocskák, akkor most egy-két akár három évre is jegelem a témát. Van jó jogrendünk, majd akkor változtatunk rajta, amikor eljön az ideje és az a társadalom javát szolgálja. Eriggyetek innen, el veletek. Nyolc év után úgy se dughatjátok ide újra az orrotokot! :)

Hát ennyi!
Ha valaki akarja, be is másolhatja a Kormányoldalra, hadd szokják!

Üdv: (csak így visszafogottam)
H. Ferenc szabadúszó megmondóember... ;)

Utóirat: a képen Toroczkai László van.  Ha tehetné már most agyonverné a magyar messiást! Soha ne engedjétek, hogy ő és a társai manipuláljanak titeket!

szerda, június 24, 2026

20260624 Készülni kell a maffia elleni harcra

Stációk

1.) Pintér leköszönt.
2.) Az alvilág úgy érzi, van rés a pajzson. Már keresik.
3.) Milliárdos tolvajok működtetnek bűnbandákat még ma is. A legkisebb cigánytelepig le voltak osztva a szerepek.
4.) A hűbéri láncnak vége. Nincs már elkoptatható közpénze.
5.) Csák Máték földje lettünk.

A sok érdeksérelem, a maffia fejének porba hullása káoszhoz és erőszakhoz vezetne, de;

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal;

össze fogja fogni a rendészeti, rendvédelmi egységeket, szűrni fogja a polgárőrőket, jobban megbecsüli a becsületes polgárőrőket és együtt meg fogják regulázni a mélyállam néven futó gazembereket és alvilági figuráikat. 

Nagyon fontosak lesznek azok a jogszabályok amelyek a társszervek közötti rugalmas, gördülékeny és dokumentálható szoros együttműködést alapozzák meg.

Igaza van a miniszterelnöknek!
Csírájában meg kell előzni, el kell fojtani a véres erőszakot sem kizáró aljas emberek lázadását a működő jogállam ellen.

Most nyer értelmet egy gondolat: 
A haza védelme minden magyar állampolgár kötelessége!
Mindenkié még akkor is, ha a belső rendet kell hatékonyan fenntartani!

Mondom, minden magyar állampolgáré, Petya! 
Mondom, minden magyar állampolgáré, Petya!

H.F.

kedd, június 23, 2026

20260619 Nem én írtam, de én kérdeztem, sokszor és sokat...

Nem én írtam, de én kérdeztem, sokszor és sokat...

Horváth Ferenc írása 
2026..06.19

Mottó: előzetes normakontrollt kérni egy még be nem mutatott, el nem fogadott alaptörvény módosításra, az idegesség jele.

Szép munka volt, alkotmánybírókáim!! Sulyoknak, annyi.

Alkotmánybírósági bénulás
A Sulyok-beadvány és a hét kizárt bíró esete

Sulyok Tamás köztársasági elnök 2026. június 11-én az Alkotmánybírósághoz fordult azzal a kéréssel, hogy a testület mondja ki: az egyedi vagy személyre szabott joghatásokat kiváltó alaptörvény-módosítások nem tekinthetők valódi alkotmánymódosításnak, és ezért tartalmi felülvizsgálat alá vonhatók. 

Az indítvány hátterét az adta, hogy a kormány jelezte: ha az elnök nem mond le önként, az Alaptörvény módosításával távolítják el pozíciójából.

A beadvány számos alkotmányjogász szerint eleve jogi nonszensz volt: az Alkotmánybíróság főszabályként nem adhat preventív, előzetes véleményt jövőbeli jogalkotásról. Sulyok nem egy már elfogadott norma eljárási szabályosságát vitatta, hanem egy még meg sem született alaptörvény-módosítás alkotmányjogi megítéléséről kért állásfoglalást — ráadásul olyanról, amelynek egyetlen célja az ő eltávolítása lett volna. A beadvány lényegében azt várta volna a testülettől, hogy saját hatáskörét terjessze ki egy hipotetikus helyzetre.

Polt Péter alkotmánybírósági elnök sürgősségi eljárásban, rekordgyorsan tűzte a hétfői ülés napirendjére a beadványt — és sajtóértesülések szerint a napirendre tűzéssel egyidejűleg már egy olyan határozattervezet is készült, amely érdemben támogatta volna Sulyok álláspontját. 

A gyorsaság és a tervezet iránya együtt arra utalt, hogy a testület egy része politikai mentőkötelet akart dobni a köztársasági elnök számára — bár hogy a maradék nyolc bíró körében pontosan milyen álláspontok oszlottak meg, a nyilvános forrásokból nem állapítható meg egyértelműen.

Erre reagált a testület többsége azzal, hogy hét alkotmánybíró az Abtv. 62. § (2) bekezdésére hivatkozva személyes és közvetlen érintettségét jelentette be, és kizáratta magát az eljárásból. 

A hivatkozott jogszabályhely az összeférhetetlenségi kizárásról szól. A kizárások mögött kettős indok húzódhat: egyrészt a feltételezett jövőbeli alaptörvény-módosítások a hivatalban lévő alkotmánybírák megbízatását is érinthetik — tehát részben valódi önérintettségről is szó lehet. 

Másrészt a bírák többsége az ügyet eleve tárgyalhatatlannak ítélte. 

A kettő egymást erősíti, de nem teszi egyértelművé, hogy a kizárás tisztán politikai manőver volt-e, vagy részben jogszerű összeférhetetlenségi alapon nyugodott. Mindkét esetben aggályos az eredmény: a kizárás intézménye nem a döntéshozatal ellehetetlenítésének eszközeként született.

A matematika kíméletlen: az Abtv. szerint a 15 tagú testület teljes ülése csak akkor határozatképes, ha legalább 10 tag jelen van. A hét kizárással a maradék 8 tag egy egyhangú szavazattal sem érheti el ezt a küszöböt. 
Polt Péter kénytelen volt levenni a napirendről az ügyet, a beadvány határozatlan időre elnapolódott.

A kialakult helyzet precedens nélküli az Alkotmánybíróság történetében. 

Ami igazán aggasztó: a testületen belül immár nyíltan rajzolódik ki egy politikai törésvonal. A Polt-kisebbség az ügy sürgős tárgyalása mellett volt; a bírák többsége a blokkolást választotta. Mindkét oldal politikai logika szerint cselekedett — az egyik a köztársasági elnöki pozíció védelmében, a másik a kormány hatalomgyakorlásának biztosításában. 

Az alkotmányos intézményrendszer szempontjából ez mélyen aggasztó: az Alkotmánybíróságnak nem politikai aktorként, hanem pártatlan jogértelmezőként kellene működnie.

A hét bíró demonstratív visszalépése ráadásul Sulyok Tamás számára végzetes politikai következménnyel jár: a jogi védelmi ernyő összeomlott felette. Az AB nem mondja ki, hogy az ellene irányuló alaptörvény-módosítás alkotmányellenes lenne — nem azért, mert nem az, hanem mert az ügy érdemét soha nem tárgyalják. 

A kormány így a jogrend keretein belül, az alkotmányos intézmény hallgatólagos jóváhagyásával folytathatja az eltávolítási eljárást.

Ez az eset annak tankönyvi példája, hogyan lehet egy alkotmányos intézményt — az eljárási szabályok formális betartásával — politikai célok eszközévé tenni. 

A kizárás intézménye a pártatlanság garanciájaként született; itt a döntéshozatal megakadályozásának eszközévé vált. Sulyok beadványa jogilag gyenge volt — de az, ahogyan a testület reagált rá, az alkotmányos kultúra szempontjából legalább annyira aggasztó, mint maga a beadvány.

Összegző véleményem: Szép munka volt és helyes is. Semmi sem aggasztó azokkal szemben, akik tönkreteték ezt az orságot, autokráciát csináltak belőle egy hűbéri lánccal és kinevették az ellenzéket, ha az a jogállami működés nyílt lebontása ellen lépett fel.
Magyar Péter és pártja a szükséges rossz volt. Megszavaztuk. Tegye a dolgát és tisztítsa meg a politikát a hűbéri láncolattól, Orbán és bandája szolgáitól, a bandával együtt! Erre kapott hatalmas felhatalmazást. Hulljon a férgese, legyen Magyarország úja egy demokratikus jogállam. Ez ellen pedig csak az ágáljon, aki önmaga nem volt bűnös, hogy ide került a magyar demokrácia! 
A miniszterelnöki tálalás azonban, nem tetszik.

Budapest, 2026. június 19.

Üdv:
Horváth Feri

20260620 Vicsorgással és cinizmussal nem vagyunk előbbre.

Vicsorgással és cinizmussal nem vagyunk előbbre. A tisztességes határozottság, az teljesen más.

Horváth Ferenc írása
2026.06.20.

Valaha, talán egy másik galaxisban...

Mottó: a cél nem szentesíti az eszközt kultúremberek között. Az erkölcstelen magyar intrika azonban ezt évszázadok óta felülírja.

Az indulatos megjegyzéseknél – idézve egy régi barátom, H. Mihály kedvenc szavajárását –, még az is jobb, ha ezt mondja az új miniszterelnök: eddig így volt, most már így lesz, Babocsai néni!

A korrupció visszaszorítására, a politikai-gazdasági változás megalapozására adtam én is esélyt a TISZA Pártnak és szimpatizánsaiknak, amikor rájuk szavaztam.

Persze volt és van bennem egy nagy adag undor az Orbán-maffia és az általa létrehozott, ma is létező „mélyállammal” szemben is, ami egy kvázi hűbéri lánc. Az a maffiózókra jellemző, félelemmel vegyes, de kifizetődő hűség, ami eddig kijárt a Fidesz–KDNP-kormánynak.

Most ez szétesőben van, de ne feledjük: az a primitívség, ami győzelemre juttatja az erőszakos és aljas embert, ma is létezik. Ha gyengének érzékelik az ellenük fellépő hatalmat – miközben az aranyuk, pénzük ott csörög a zsebükben, és számukra minden megvehető –, akkor egy idő után ezek az aljas emberek „félteni kezdik” azt a demokráciát, amit ők maguk semmibe vettek. 

Tudják jól, a jogállami hatalom korlátja éppen ez, a diktatórikus kormányzással szemben.

Mindezek ellenére nem tetszik, amit látok a parlamentben és Magyar Péter miniszterelnök körül. 

Túl sok a felesleges szájkarate, és számomra már erkölcstelen is, miközben tudom, hogy a Fidesz–KDNP sokszor „senki által meg nem választott” maradványbandája, akarom mondani képviselői köre megérdemli a szidást, de ott senki nem gyerek, Magyar Péter pedig nem tanító, hanem egy olyan ember, aki 14 évig belőlük élt. 

Egy ófideszes, akinek elege lett, de ez nem jelenti azt, hogy van erkölcsi háttere annak, amit művel. Egyszerűen azért, mert nincs. Az óellenzéktől átvett célzott támadási irányok nem biztos, hogy jól hangzanak egy ófideszes szájából.

Értem én, hogy a magyar nép többsége mentálisan leépült egy olyan szoftdiktatúrában, ahol folyamatosan helyezkedni kellett, és az újgazdag tahók igyekeztek egy olyan érdekalapú középosztályt létrehozni, amelyiket állami közpénzkedvezményekkel állítanak maguk mellé. 

Értem én, hogy az a hárommillió koldus sem lett okosabb, akiket az Orbán-maffia az út szélén hagyott. 

Értem én, hogy a színészet, a nagy beszólok-show monológ nekik szól, mert ezeknek az embereknek vezér kell.

DE!!!! Egy idő után, kontraproduktív! És!!! Az az idő eljött, Magyar Péter.

Nekem azonban egy kulturált államvezetőre lenne szükségem, aki leszokik a dühösködésről, a lózungokról, de marad olyan kemény, mint a vidia!
Orbán Viktor bandáját nem Orbán Viktortól tanult módszerekkel kell leváltani!

Mi a büdös francért nem lehetett a fideszbáb közjogi méltóságokat csak a beosztásuk megjelölésével felszólítani egyszer, hogy távozzanak, mert ők a jogállami működés gátjai?

Miért nem? Adni nekik egy határidőt, és hagyni szenvedni őket. Hozzájuk se szólni.
A határidő után pedig benyújtani egy komplex alaptörvény- módosítást, mely egy ciklusban egyszer lehetőséget teremt a nemkívánatos személyek elmozdítására.

Olyan tákolmánymódosítást és választási módszert kialakítani, hogy az újonnan megválasztott közjogi méltóságok személyi függetlenségéhez kétség sem férhessen?!

Értitek: eddig így volt, most már így lesz, Babocsai néni! – és mosolyogni hozzá, hogy ez a demokrácia ára.

Mennyivel gálánsabb megoldás lenne, mint egy szatyor fingot állandóan szapulni. 

Magyar Péter! 

Ideje lenne a fideszes múltadat levedleni! Nem lehet négy éven keresztül a szart így pofozni egy emberséges kormánynak!

Mindannyian tudjuk, ha nincs európai uniós pénz, Magyar Péter és kormánya akár idő előtt is repül. Hogy miért? Mert a Fidesz és a KDNP egy nagyon primitív csapat, igen sok pénzzel, a magyar nép meg nem a legélesebb kés a fiókban; pénzéhes, megvezethető tömeg a 70–80%-a. Azért.

Mindannyian tudjuk, hogy a múlt legaljasabb országtolvajai foggal-körömmel ki akarják bekkelni ezt az időszakot. Azt is tudjuk, hogy a primitív és erőszakos emberek, ha a büntetés nem belátható idejű, hajlamosak elhinni, hogy be sem következik. 
A nép sincs éppen a legjobb formájában.

A fenti gondolatokból az következik, hogy sokkal jobb és felelősebb munkamegosztásra van szüksége az új kormánynak.

Ha Toroczkai lehet a végrehajtói visszaéléseket vizsgáló parlamenti bizottság feje, akkor a TISZA ne féljen nem párttag vagy tiszás, de igen közismert és megbecsült szakembereket kinevezni akár kormánybiztosoknak, mondjuk egy évre. Nem esne le a nem létező karikagyűrű az ujjáról.

Mondjak neveket? Bárándi Péter, Márki-Zay Péter, Hadházy Ákos, Vajda Zoltán... etc.
Nem lehet ám mindent egy embernek felügyelni, mert az a csoport, amelyik megszokja, hogy vezért követ, az nem vezetőt fog követni és szolga lesz!

Hamar kell egy HR-es, aki megtanít titeket kormányozni Péterünk, mert amazoknak elég volt egy vezér négy-öt alvezérrel, igen jó, de aljas szolga jogászokkal, és lám, mi lett belőle: országkifosztás, a magyar nép mentális dugába dőlése és végül bukás. Ez nem jó recept!

Találj ki más felállást, miniszterelnök úr, mert ha csak vezér akarsz maradni (és nem államférfi), akkor a szavazatomra többet nem számíts!

Üdv:
Horváth Feri

260625 Köszöntő az Ebru Timtik-díj elnyerése kapcsán

H F. 2.0 2026.06.25 Az én barátomak Iványi Gábornak! Kicsit olyan Thomas Mann köszöntése szerűen...                   IVÁNYI GÁB...