Vicsorgással és cinizmussal nem vagyunk előbbre. A tisztességes határozottság, az teljesen más.
Horváth Ferenc írása
2026.06.20.
Mottó: a cél nem szentesíti az eszközt kultúremberek között. Az erkölcstelen magyar intrika azonban ezt évszázadok óta felülírja.
Az indulatos megjegyzéseknél – idézve egy régi barátom, H. Mihály kedvenc szavajárását –, még az is jobb, ha ezt mondja az új miniszterelnök: eddig így volt, most már így lesz, Babocsai néni!
A korrupció visszaszorítására, a politikai-gazdasági változás megalapozására adtam én is esélyt a TISZA Pártnak és szimpatizánsaiknak, amikor rájuk szavaztam.
Persze volt és van bennem egy nagy adag undor az Orbán-maffia és az általa létrehozott, ma is létező „mélyállammal” szemben is, ami egy kvázi hűbéri lánc. Az a maffiózókra jellemző, félelemmel vegyes, de kifizetődő hűség, ami eddig kijárt a Fidesz–KDNP-kormánynak.
Most ez szétesőben van, de ne feledjük: az a primitívség, ami győzelemre juttatja az erőszakos és aljas embert, ma is létezik. Ha gyengének érzékelik az ellenük fellépő hatalmat – miközben az aranyuk, pénzük ott csörög a zsebükben, és számukra minden megvehető –, akkor egy idő után ezek az aljas emberek „félteni kezdik” azt a demokráciát, amit ők maguk semmibe vettek.
Tudják jól, a jogállami hatalom korlátja éppen ez, a diktatórikus kormányzással szemben.
Mindezek ellenére nem tetszik, amit látok a parlamentben és Magyar Péter miniszterelnök körül.
Túl sok a felesleges szájkarate, és számomra már erkölcstelen is, miközben tudom, hogy a Fidesz–KDNP sokszor „senki által meg nem választott” maradványbandája, akarom mondani képviselői köre megérdemli a szidást, de ott senki nem gyerek, Magyar Péter pedig nem tanító, hanem egy olyan ember, aki 14 évig belőlük élt.
Egy ófideszes, akinek elege lett, de ez nem jelenti azt, hogy van erkölcsi háttere annak, amit művel. Egyszerűen azért, mert nincs. Az óellenzéktől átvett célzott támadási irányok nem biztos, hogy jól hangzanak egy ófideszes szájából.
Értem én, hogy a magyar nép többsége mentálisan leépült egy olyan szoftdiktatúrában, ahol folyamatosan helyezkedni kellett, és az újgazdag tahók igyekeztek egy olyan érdekalapú középosztályt létrehozni, amelyiket állami közpénzkedvezményekkel állítanak maguk mellé.
Értem én, hogy az a hárommillió koldus sem lett okosabb, akiket az Orbán-maffia az út szélén hagyott.
Értem én, hogy a színészet, a nagy beszólok-show monológ nekik szól, mert ezeknek az embereknek vezér kell.
DE!!!! Egy idő után, kontraproduktív! És!!! Az az idő eljött, Magyar Péter.
Nekem azonban egy kulturált államvezetőre lenne szükségem, aki leszokik a dühösködésről, a lózungokról, de marad olyan kemény, mint a vidia!
Orbán Viktor bandáját nem Orbán Viktortól tanult módszerekkel kell leváltani!
Mi a büdös francért nem lehetett a fideszbáb közjogi méltóságokat csak a beosztásuk megjelölésével felszólítani egyszer, hogy távozzanak, mert ők a jogállami működés gátjai?
Miért nem? Adni nekik egy határidőt, és hagyni szenvedni őket. Hozzájuk se szólni.
A határidő után pedig benyújtani egy komplex alaptörvény- módosítást, mely egy ciklusban egyszer lehetőséget teremt a nemkívánatos személyek elmozdítására.
Olyan tákolmánymódosítást és választási módszert kialakítani, hogy az újonnan megválasztott közjogi méltóságok személyi függetlenségéhez kétség sem férhessen?!
Értitek: eddig így volt, most már így lesz, Babocsai néni! – és mosolyogni hozzá, hogy ez a demokrácia ára.
Mennyivel gálánsabb megoldás lenne, mint egy szatyor fingot állandóan szapulni.
Magyar Péter!
Ideje lenne a fideszes múltadat levedleni! Nem lehet négy éven keresztül a szart így pofozni egy emberséges kormánynak!
Mindannyian tudjuk, ha nincs európai uniós pénz, Magyar Péter és kormánya akár idő előtt is repül. Hogy miért? Mert a Fidesz és a KDNP egy nagyon primitív csapat, igen sok pénzzel, a magyar nép meg nem a legélesebb kés a fiókban; pénzéhes, megvezethető tömeg a 70–80%-a. Azért.
Mindannyian tudjuk, hogy a múlt legaljasabb országtolvajai foggal-körömmel ki akarják bekkelni ezt az időszakot. Azt is tudjuk, hogy a primitív és erőszakos emberek, ha a büntetés nem belátható idejű, hajlamosak elhinni, hogy be sem következik.
A nép sincs éppen a legjobb formájában.
A fenti gondolatokból az következik, hogy sokkal jobb és felelősebb munkamegosztásra van szüksége az új kormánynak.
Ha Toroczkai lehet a végrehajtói visszaéléseket vizsgáló parlamenti bizottság feje, akkor a TISZA ne féljen nem párttag vagy tiszás, de igen közismert és megbecsült szakembereket kinevezni akár kormánybiztosoknak, mondjuk egy évre. Nem esne le a nem létező karikagyűrű az ujjáról.
Mondjak neveket? Bárándi Péter, Márki-Zay Péter, Hadházy Ákos, Vajda Zoltán... etc.
Nem lehet ám mindent egy embernek felügyelni, mert az a csoport, amelyik megszokja, hogy vezért követ, az nem vezetőt fog követni és szolga lesz!
Hamar kell egy HR-es, aki megtanít titeket kormányozni Péterünk, mert amazoknak elég volt egy vezér négy-öt alvezérrel, igen jó, de aljas szolga jogászokkal, és lám, mi lett belőle: országkifosztás, a magyar nép mentális dugába dőlése és végül bukás. Ez nem jó recept!
Találj ki más felállást, miniszterelnök úr, mert ha csak vezér akarsz maradni (és nem államférfi), akkor a szavazatomra többet nem számíts!
Üdv:
Horváth Feri
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzéseik során az emberi méltóságot tartsák tiszteletben! Ha erre nem fognak figyelmet fordítani, én sem fogok önökre.